قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت

سخنگوی وزارت بهداشت نحوه برخورد با شرکت‌های دارویی و تجهیزاتی که ارز دولتی می‌گیرند؛ اما اقلامشان را با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب می‌فروشند، تشریح کرد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت اعلام کرد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی بیماری مالاریا در کشورهای ایران و عربستان باید تا سال ۲۰۲۰ حذف شود.

مدیر کل دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با اشاره به دغدغه‌های بازار دارویی کشور مبنی بر نوسانات ارزی و بی‌پولی صنعت دارو، گفت: متاسفانه بسیاری از خطوط کارخانه‌های دارو به تدریج در حال بسته شدن هستند و این خطری است که جامعه داروسازی کشور احساس می‌کند.

دانشمندان از کشف عضوی ناشناخته از بدن انسان به نام «اینترستیشیوم» خبر می دهند.

پزشکان بریتانیایی برای اولین بار موفق شدند تا با کمک سلول‌های بنیادی، بینایی را به دو بیمار بازگردانند. این عمل بدیع، گامی بزرگ به سوی درمان بیماری چشمی موسوم به «تباهی لکه زرد» است. پزشکان بریتانیایی امیدوارند تا این نوع روش درمان به زودی فراگیر شده و با هزینه مناسب در اختیار بیماران قرار گیرد.

صداهای مخرب آزار دهنده ذهن از کجا می آیند؟
همه ی ما تعداد زیادی از اوقات صداهای آزاردهنده اي را درون مغز خود شنیده ایم که نمی‌دانیم منشا انها از کجا است. بی‌شک بارها برایتان پیش آمده که خودرا در چرخه وحشتناک دیالوگ‌هاي ذهنی یافته‌اید. حتی وقتی که همه ی چیز آرام است مغز شما به موضوعاتی می‌چسبیده و شما را گرفتار افکار و دیالوگ‌هاي درونی میکند.

وزیر بهداشت گفت: در بیمارستانهای تهران موضوع پدافند غیرعامل رعایت نشده و بیمارستانها در محل هایی ساخته شده اند که امروز از شلوغ ترین مناطق شهر هستند و در مواقع بحرانی، دسترسی به آنها دشوار می شود .

با دستور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت دفاع ۵۰ واحد مسکونی تا مرحله سفت‌کاری برای مردم روستای قلعه‌داری می‌سازد.

در پی افزایش میزان آلایندگی هوا، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در استان تهران به جز دماوند، فیروزکوه و پردیس در روز سه شنبه تعطیل شد.

یکشنبه نوزدهم آذرماه ۹۶، لایحه بودجه سال ۹۷ به مجلس تحویل داده شد؛ در این لایحه، بودجه کل دانشگاه‌های علوم پزشکی و بودجه ستادی وزارت بهداشت حدود هشت درصد رشد داشته؛ حوزه‌ای که مدت‌ها است از بیماری کمبود منابع مالی رنج می‌برد و با تزریق اعتبارات مقطعی خود را سرپا نگهداشته است.

در شرایطی که نه تنها پایتخت‌نشینان بلکه بسیاری از اهالی استان تهران این روزها با آلودگی هوا دست به گریبان‌ هستند و حتی این وضعیت منجر به تعطیلی مدارس ابتدایی استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند طی امروز شد اما برخی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای در این استان به‌درستی کار نمی‌کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: افزون بر یک میلیارد و 300 میلیون دلار در قالب فاینانس از سوی کره جنوبی برای ساخت سه بیمارستان در ایران اختصاص پیدا کرده است و تا 8 میلیارد دلار نیز قابل افزایش است.

وزیر بهداشت از سرمایه‌گذاری کره جنوبی در ایران در حوزه سلامت خبر داد و اعلام کرد که قرارداد ساخت سه بیمارستان در ایران با سرمایه‌گذاری کره جنوبی منعقد شده است.

با حضور استاندار و فرمانداران تهران، ری و شمیرانات و همچنین تعدادی از اعضای شورای شهر جلسه‌ای برای طرح و بررسی مسائل تهران در ساختمان استانداری برگزار شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کادرهای درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی که در مناطق زلزله‌زده حضور دارند دستور داد که تا پایان سال در این مناطق باقی بمانند.
به گزارش قلم به نقل از ایسنا ، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی از روسای دانشگاه‌های علوم پزکشی خواست که با برنامه‌ریزی منظم، هر هفته یک دانشگاه علوم پزشکی با حضور جدی، مسئولیت بهداشت و درمان منطقه را عهده‌دار شود.

پایگاه خبری تحلیلی قلم | Ghalam.info